Antalya Kombine Kanal Temizleme

Hemen Arayın: 0 507 350 56 46

Kombine kanal temizleme aracı genel olarak birçok yönde problemlere hizmet veriyor. Bunlardan iki kanala veya çukura yüksek derecede suyu pompalar. Suyu pompalaması sonucunda şiddetli biçimde kanal açar. Sonra ki işlem de kanalı açılmasıdır. Diğer sorun çözmesi de kanala yüksek dereceli vakum yapar. Böylece kanalda yer alan pislikleri vakumlayarak atık tankın içine çeker.

Antalya Kanalizasyon Vİdanjör

Hizmet Alanları Nelerdir?

Hizmet alanları genellikle, organize sanayi bölgeleri, büyük alışveriş merkezleri, metrolar, tünel ve tünel yapımları, çeşitli inşaat alanları, büyük depo alanları ve faaliyet gösteren fabrika alanlarıdır.

Kombine kanal açma araçları genellikle (Kuka) diye adlandırır. Bunlar tıkanan kanalizasyon kanallarını açma için basınçlı su uygularlar.

Kombine Kanal Temizleme Aracı Temel Özellikleri Nelerdir?

Temel özellikler nelerdir diyecek olursak, üzerine sabit olarak monte edilmiş olan su tankının hacmi geniştir. Bu araçlar taşıtın içeriğinde yer alan dingil ve azami yük ağırlığı hesaplanarak üretilmiştir. Genellikle kanal yıkama için kullanır. Bunun dışında da kanalların içinde yer alan atık emişi sağlamak için de geliştirmiştir. Bu işlem de yüksek basınçlı su sistemi yaratarak, kanal hattı içerisinde bulunan atıkların parçalanmasını sağlanır.

Parçalama işlemi ile atıkların rögar bacalarına sürüklenmesi sağlanır. Sonrasında tahliyesi sağlanan bu atıkların vakum sistemiyle emilmesi gerçekleşir. Sonun da hattın tamamen temizlenmesi sağlanmış olur. Kombine kanal temizleme araçlarında bazı zamanlar da işin şeklinde göre kuka aracı seçilebiliyor. Araçların içinde bulunan tazyikli su ile birlikte tıkanık olan bölge açılabiliyor.

İhtiyaç ve Kullanım Alanları Nelerdir?

İhtiyaç ve kullanım alanları nelerdir? Bazı durumlar ve problemler de genellikle her iki araca ihtiyaç duyar. Bu araçlar genellikle vidanjör ve kuka aracının bileşmesi şeklinde olur. Temizleme aracı olarak kullanılsa da vakumlama veya yüksek basınçlı kanal açma özellikleri vardır. Bu özelliklerinden dolayı araçlar birlikte ve ayrı ayrı çalıştırır.

Kanal açma araçları ülkemizde birçok farklı alanda kullanır. Şehirleşmeler sonucunda alt yapı sistemlerinde özellikle kullanır. Kombine kanal açma araçları içerisinde yer alan özel ekipmanlar bulunur. Bu ekipmanlar ile entegre edilmiştir. Bu araçlar birbirinden farklı özellikleri bu entegrelere bağlı olarak kullanır.

Faydaları Nelerdir?

Kombine kanal temizleme araçlarının faydaları genellikle sağlam olmayan altyapı sorunlarında kullanır. Gün içinde kalıcı olarak meydana gelen sorunların çözülmesinde hizmet verir. Kombine kanal temizleme araçlarında içeriğinde bulunan son teknoloji ekipmanlar ve donanımlar vardır. Bunlar güçlü emiş gücüne sahip olup pompa motorları ile bir araya gelir.

Sonrasında yapı sistemlerinde oluşan tıkanmaları çözer. Kombine kanal temizleme aracı tıkanmalara işlem sağlayarak daha kolay şekilde açılmasını sağlar. Kombine kanal açma araçları genellikle kullanım yerlerine, ekipmanlarına göre değişkenlik gösterir. Ayrıca sahip oldukları hacimlere ve teknik özelliklere de birçok çeşidi bulunur.

Kombine Kanal Temizlemenin Çevreye ve Altyapıya Faydaları Nelerdir?

Çevreye ve altyapıya faydaları nelerdir? Bunları şöyle açıklanar; Genellikle Kombine kanal açma araçları çok çeşitli görev özellikleri vardır. Bu araçlar bünyesinde aynı işi yapsa da aslında üretimde kullanılan teknolojileri arasında farklılıklar vardır. Aslına uygun kullanıldığında var olan ve tıkanıklıkları kırmaya gerek duymadan, herhangi bir yer kazmadan çözer. Bunun yanında çok zaman kaybına yol açmaz.

Tıkalı kanalizasyonların çevreye yayılan koku engeller. Kombine kanal temizleme aracı kullanılarak ekolojik dengeye de uyum sağlar. Asla çevreye zarar vermez. Kanallarda tıkanıklığa sebep olan atık suyu temizler. Sonucunda suyu yeniden kanalizasyon sistemine aktarır. Kombine kanal temizleme aracı ayrıca çok az su harcar ve düşük emisyona sahiptir.

Kombine Kanal Temizleme Araçlarının Kanal ve Kanalizasyonlara Sağladığı Faydalar

Şehirlerde genellikle bu sorunlar ile karşılaşılmaması için belediye tarafında altyapı sistemlerinde düzenli bakımlar yaparlar. Kombine kanal açma araçları sayesinde, düzenli bir şekilde atıklar çok birikmeden müdahale edilse, katı maddeler ve cisimler logar kapakları açılması ile birlikte önceden rahatlıkla temizler. Kanallara ve logarlara biriken bu katı cisimler önceden temizlendiğinde, tıkanmalar ve taşmalar önlenecektir. Bakım yapılmayan altyapı sistemlerinde, daha büyük tıkanmalar ve taşmalar olacaktır.

Kombine Kanal Temizleme Araçları Şehir Şebekelerine Sağladığı Faydalar şehirler de karmaşık hale gelen kanalizasyon hatları sorunları çözülmüş olur. Kanal temizleme hizmeti sadece şehirler de, büyük alışveriş merkezlerinde ya da benzeri yerler de değil, hem endüstriyel hem de bireysel olarak ta talep eder.

Kanalların dolmasının en büyük nedeni zaman içinde evlerin hem de iş yerlerde oluşan atıklar. Bundan dolayı şehir kanalizasyon sistemleri çöker ve aksamalar meydana gelir. Bu durumda kanalizasyonların taşmasına ve yayılmasına neden olur.

Çeşitli nedenlerden oluşan tıkanıklıklarını ve kanal doluluklarını çözmede fayda sağlar.

Kombine Kanal Temizleme Araçlarının Önlediği Tehlikeler Nelerdir?
Şehirler de yer alan büyük hastaneler, alışveriş merkezleri, plazalar, fabrikalar ya da benzeri işletmelerde her gün binlerce atık oluşur. Bunlar bazen tonlarca olur ve bu atıklar kanalizasyon şebekelerine gönderildiği için, tıkanmaların olması engellenemez. Bu durumun yaşanması ve kanalizasyon giderlerinin hava almaması sonucunda oluşan gazlar, daha tehlikeli hale gelir.

Tıkanmalar ve taşmalar sonucunda kötü kokular oluşur. Oluşan kokular çevreyi ve insanları rahatsız eder. Bu kokular özellikle yaz aylarında daha ciddi bir durum yaratır. Şebeke hatları açılarak tehlikeler önlemiş olur.

Jet Kanalizasyon Kurumsal Web Sitesi…