Antalya Noktasal Kanal Kaplama

Hemen Arayın: 0 507 350 56 46

Jet Kanalizasyon olarak, noktasal kanal kaplama işlemleri uzman ekibimiz ile yapılmaktadır.

Kısaca noktasal kaplama kanalizasyon altyapılarında meydana gelen arızalardan dolayı kazı işlemi olmadan noktasal tamir yapmaktır.

Yer altındaki boru yani gider sistemlerinde oluşan kırıklar, çatlaklar buralarda su akıntısına sebep verir.

Kaçak bu su birikintilerinin engellenmesi aşamasında kullanılan yönteme noktasal kanal kaplama diyoruz.

Antalya Kanalizasyon Vidanjör
Antalya Kanalizasyon Vidanjör

Kanalizasyon sistemlerinin arızalarını giderirken özel görüntüleme robotları kullanıyoruz. Bu robotlar sayesinde kırmadan, zarar vermeden istediğimiz onarım işlemini kaplama ile yapabiliyoruz. Bu yöntemler ile mevcutta kullanıma devam eden altyapı borularının tamamen yenilenmesine, değiştirilmesine gerek kalmaz. Böyle bir iş hem çok maliyet getirir hem de çevreye çok zarar verir. Daha az maliyet ile robotlarımız noktasal olarak arızayı tespit eder ve bu noktanın onarım işlemine başlar.

Oluşan hasar eğer zamanında müdahale edilmezse daha ağır sonuçlar getirebilir. Bu durumda yukarıda bahsettiğimiz gibi altyapının tamamen değişmesi gerekebilir.

Bu nedenle zamanında, periyodik olarak herkes kanalizasyon bakımını yaptırmalı ve üzerine düşeni yapmalıdır. Aksi halde altyapıdan sızan kötü sıvılar etrafa yayılır, kötü koku yayabilir ve yoldan geçen insanları ve diğer canlıları tehlikeye de atabilir.

Yapılacak noktasal kanal kaplama yöntemimiz ile borular önce incelenir. Hasarın yeri tespit edilir ve daha sonra robotlar ile kaplama işlemlerine başlanır.

Boruların içerisinde ilerleyen robot 360° boyunca tarama yapar. Çatlak veya kırık varsa tespit eder.

360 derece kanal görüntüleme
Tespit ettiği çatlakları onarmak için de özel bir cam elyaf kullanarak boruları onarmaya başlar. Bu aslında en ekonomik çözümdür. Çünkü herhangi bir kırma, dökme işlemi gerektirmez. Altyapının değişmesini, boruların tamamen yenilenmesini gerektirmez. Daha büyük maliyetler gelmemesi için tedbirinizi önceden alın ve düzenli bakımlarınızı aksatmayın.

Yoğun trafikli otoyollarda, trafiğin aksamaması için yol kazı çalışmaları kesinlikle istenmeyen bir durumdur. Çok acil bir durum olmadıkça kazı çalışması istenmez ve kabul edilmez. Firmalar bu sebeple kazısız onarım işlemleri yapmakta ve hiçbir yere zarar vermemektedir.

Firmamız da aynı şekilde en güvenilir araçları sayesinde hasar tespit ve sonrasında onarım işlemleri gerçekleştirmektedir. Siz de iyi bir firma ile çalışmak isterseniz, kurumsal bir firma olarak bizleri tercih edebilirsiniz. Firma konusunda kararsız iseniz kolay seçim yapabilmeniz için, şu kriterleri o şirketlerde sorgulayabilirsiniz;

Firmanın başka firmalardan destek alıp almadığı,
Firmadaki ağır araçlarının bakımları yapılıyor mu,
Beraber çalıştıkları müşterilerin yorumları var mı,
Hizmet esnasında ve sonrasında firmanın sizinle iletişimi,
Yapılan hasar onarım çalışmalarında altyapıya zarar veriliyor mu,
İş sonrası etraf güzelce temizleniyor mu.
Bu maddeler önemsiz gibi görünse de firmanın ne kadar profesyonel, titiz ve işine saygısı olduğunu ortaya koyar. Bu özellikleri yerine getiren firma ile çalışabilirsiniz. Bizler Antalya’da noktasal kanal kaplama konusunda uzman bir ekip bulunduruyoruz. Arıza durumunda anında müdahale etmek için özel araçlarımız beklemededir. Sadece sizlere bir telefon kadar uzağız. Bizleri aramaktan çekinmeyin.

 

Biliyorsunuz ki altyapı çalışmalarında bir kazı yapmak veya onarım işlemini kırarak yapmak oldukça maliyet getiren bir iştir. Bu yüzden uygun fiyatlı kanalizasyon borusu kaplaması ve tamir işlemleri bizim en öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Kanalizasyon Borusu Kaplaması ve Tamiri İşlemleri
Kanalizasyon tamir işlemleri günlük hayatta ne kadar kolay görünse de, tamamen profesyonel bir işçilik istemektedir. Bir binanın ana pimaş borusu hasar almış olabilir ve akan su olduğu gibi toprağa karışabilir.

Böyle durumlarda binaların temeli su alır ve zayıflamaya başlar. Bina duvarları zamanla nem alır ve nemi ev içine de verebilir. Yıpranan, çatlayan borular tamir ister. Kanalizasyon borusu tamir işlemlerinde her borunun contası olması gerekir. Eksik malzeme ile yapılan her adım sonuca varmayı zorlaştırır.

Kanalizasyon Borusu Tamiri İşlemleri;

Antalya kanalizasyon borusu kaplaması ve tamiri işlemleri yetkili firması olarak, firmamız sizlere sınırsız hizmet hacmi sunmaktadır. Bizlere her zaman web sitemizin iletişim kısmından ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Büyük altyapı boruları kullanırken ağır araçlardan destek alınır. Özellikle yer altına beton borular yerleştirilecek ise insan gücü buna yetmez ve araç desteği gerekir. Bazen de büyük hasar alan altyapı sistemleri komple yenilenmek ister. Bu durumda kısaca bir kanalizasyon yeniden nasıl yapılır;

Baca denilen ilk betonlar zemine oturtulur.
Bacaların bilezikleri dışardan sıvanır.
Baca içlerine girmek için içten merdiven döşenir.
Beton borunun bacaya girdiği yer yani büz, içten sıvanır.
Borular birbirine geçirilerek diğer bacaya kadar gidilir.
Bütün borular terazide yani yere paralel olmalı.

Döşemesi yapılan boruların dengelenmesi için sert taş parçaları ile destekler. Daha sonra kanalizasyon borusu kaplaması için, baca dediğimiz delikten içeri girilerek iç kısım tamamen kaplanır. Bu işlemler genellikle çok kalabalık bir apartmanın giderlerinde normaldir. Eğer altyapı çok hasar almışsa yukarıda bahsettiğimiz baca, yani aslında menholden diğer menhole kadar iç kaplama gerekebilir.

Bütün bu işlemler uzmanlık alanı gerektiren ve hassas bir çalışma disiplini isteyen işlemlerdir. Bu nedenle dışarıda sıradan bir ustadan hizmet alımına gitmeyin ve işinizi profesyonel ellere teslim edin. Bu noktada kanalizasyon borusu kaplaması ve tamiri işlemleri için, bizleri arayabilir ve her zaman kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Kanal ve Boru Kaplama Firmaları;

Antalya’da hizmet veren firmamıza ait iletişim numaralarımızı, sayfanın alt kısmında bulabilirsiniz. Kanal kaplama hizmetleri ihtiyacı, çoğu zaman borular içinden giden atık maddelerin giderlere zarar vermesi sonucunda, boruların da zarar görmesi ile ortaya çıkar.

Kanal ve Boru Kaplama Firmaları

Yapılması gereken işlem ise giydirme işlemi dediğimiz içten boruların kaplanması ve böylece tamir edilmesidir.

Kanal ve boru kaplama firmaları ile bu tamir işlemi yapılmazsa altyapı daha fazla zarar görür ve tamamen patlayabilir. Sonuçta çökme meydana gelebilir.

İstenmeyen bu gibi durumların meydana gelmemesi için hepimize görevler düşmektedir. Olaylar büyümeden, giderler daha fazla hasar almadan önce düzenli olarak kontroller yapılmalıdır.

Kanalizasyon sistemlerine en fazla zarar veren maddeler kimyasallardır. Bu maddeler hem plastik altyapıya hem de demir-metal altyapıya zamanla zarar vermekte ve korozyona uğramasına sebep olmaktadır.

Korozyona uğrayan altyapı da sürekli dökülmeye başlamakta ve bir süre sonra, çatlaklar meydana gelmektedir. Bacalar arasındaki borular siyah koruge borular kullanılır ve esnek sistemlerdir. Esnekliği yüksek ve dayanıklılık seviyeleri iyidir.

Binaların kanalizasyon tamirleri yapılırken boruların eğimi aşağı doğru ayarlanmalı ve gelen sıvılar bu şekilde kanalizasyon çukuruna aktarılmalıdır. Boruların üzerine atılacak toprak yumuşak olmalıdır. Sert taşlarla doldurup altyapıya tekrar hasar verilmemelidir. Suyun geri tepmemesi için bu işlem doğru olarak yapılmalıdır. Kanal kaplama firmaları arasında Antalya’da hizmet veren firmamız, uzman ekibi ile bütün altyapı onarım işlemlerinde sizlere hizmet vermektedir.

Kanal kaplama hizmeti veren çok fazla firma bulunmamaktadır. Firmamız Antalya’da hızlı çözümler getirmekle birlikte Türkiye’nin her yerine hizmet verebilmektedir. Bu donanıma sahip araçlarımız, ve alanında uzman personelimiz bulunmaktadır. Bu nedenle sadece Antalya’da boru kaplaması ve tamiri işlemleri değil, farklı illerde iseniz de bizlerden destek alabilirsiniz.

Eğer tamamen boruların değişmesi gerekirse, apartman ve dairelerin kanalizasyon hatlarında, menhol duvarları arasındaki bağlantılar illa beton olması gerekmemektedir. Binalarda, evlerde çok aşırı bir kalabalık yok ise apartmanlarda bu yöntem kullanılabilir.

Takip edilmediği taktirde altyapı tamamen çökebilir ve acil bir durum ortaya çıkabilir. Bu istenmeyen durumlar karşısında uzman bir ekip olan bizlere, her zaman danışabilir ve bizlerden daima hizmet alabilirsiniz. Numaranızı rehberinize kaydetmenizi ve acil bir durum olmasa bile bakım için bile bizleri arayabilirsiniz.

Kanal Kaplama ve Boru Tamiri;

Antalya kanal kaplama ve boru tamiri hizmeti için bizleri arayıp ve 7/24 destek alın.

Kanalizasyon kaplama işlemi ne kadar erken yapılırsa ileride meydana gelecek masraflar ve arızalar o kadar azalmış olur. Periyodik bakımların da bir yerde amacı budur. Hem problemin büyümesine engel olmak hem de kırmadan tamir yapılabilmesi için ortam hazırlamak. Altyapının eninde sonunda tıkanacağını, aşınacağını veya korozyona uğrayacağını hesaba katarsak, yapmamız gereken bu hasarların miktarını en aza indirmektir. Bu sebeple kanal kaplama ve boru tamiri işleminde en önemli madde, önceden bakımları veya kontrolleri tam olarak yaptırmaktır.

Menholler arasında birbirlerinin bağlantılarını içten kaplama yapmanın faydaları;

Çevreye verilecek zararı önler,
İnsanların yaşamını tehdit edecek hususları kaldırmış olur,
Korozyonun artmasını engeller,
İleride masrafların artmasını önler,
Boruların sağlığını korumasına yardımcı olur.
Kanal kaplama ve boru tamiri yaparken önemli olan kısım dışarıda halihazırda devam eden hizmetleri aksatmamaktır. Örneğin trafik aksamamalı, çevreye zarar vermemelidir. Arıza meydana gelen kanalın tamiri için çatlaklar, kaymalar, kırılan borular iyice incelenmeli ve en az zararla sorun çözülmeliyiz. Onarma işlemi için borular iç kısımdan tamamen, boşluk kalmayacak şekilde kaplar. Burada en fazla yardımı olan cihaz özel robotlardır. Kameralara sahip olabilen bu robotlar ile altyapı içerisindeki çatlaklar, tamir isteyen bölgeler tespit edilir. En uygun kaplama yöntemi ile tamir işlemi tamamlanır.

Eskiyen ve sızdırmazlık özelliğini zamanla kaybeden kanalizasyon hatlarını korumak için, içten kaplama yapmak zorunda kalıyoruz. Bunun en güzel kârı boru sistemini değiştirmeden, yenilemeden onarımı tamamlamaktır. Aksi halde bir sürü iş gücünün yanında maliyet de oldukça artmaktadır.

Noktasal Kazısız Boru Kaplama;

Noktasal kazısız boru kaplama işlemleri olduğu kadar kanalizasyon kapağı tamiri de çok önemlidir. Çünkü yol ortalarında veya kenarlarında yapılmış olan kanalizasyon kapakları var. Eğer onarılmazsa, değiştirilmezse çevreye büyük zararlar verir. En başta bir ağır taşıtın o nokta üzerinden geçmesi araca büyük zararlar verir. Noktasal kazısız boru kaplama için ise, özel robotlarımız ile kazısız işlemler tamamlanmaktadır.

Boru ve kanalların görüntülenebilmesi için illa da altyapı içine insan girmesi gerekmez. Bu iş için özelleştirilmiş robotlar sayesinde 360 derece hareketli kameralar ile boruların durumu çekilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

Sorunun nereden kaynaklandığı bu şekilde net olarak tespit edilebilmektedir.

Robotun bir kamerası olmalıdır.
360° kayıt alabilmelidir.
Su geçirmez yani sızdırmaz robot olmalıdır.
Robotun periyodik bakımları aksatılmamalıdır.

Kamera görüntüleri işini tamamladı ise geri döndürülmelidir. Kanalizasyon hattında sadece arızalı kısımları değil, örneğin boruların eğimini, daralma varsa daralma miktarını belirleyebilirler. Hat üzerindeki çatlak miktarının uzunluğunu belirleyebilen bu robotlar ile gerçek değerler kayıt altına alınır.

100mm ile 1000mm arasındaki boru çaplarında firmamız kanal kaplama kontrolü yapmakta ve oluşan hasarları onarma işlemi yapmaktadır. Robotlar ile yapılan bu onarım işlemleri oldukça ekonomiktir. Çevreye zarar vermez ve normal yaşamı engellemez.