Antalya Kanalizasyon Bakımı ve Onarımı

Hemen Arayın: 0 507 350 56 46

Kanalizasyon Bakımı ve Onarımı nüfusun giderek artması ve kentlerin kalabalıklaşması gibi nedenlerden dolayı kanalizasyon sistemlerinin önemi giderek artış göstermiştir. Kanalizasyon sorunları çok komplike sorunlardır.

Bu nedenle ihtiyaç olduğu zamanın dışında düzenli aralıklar ile bu bakımların yapılması gerekir. Kanalizasyon alanında gereken eğitimleri almış ve profesyonel olan kişiler bu hizmeti vermelidir. Sitemin daralan, çatlayan, kırılan ve tıkanan alanları ilk olarak tamir edilmelidir.

Hasar gören alanlardan kanalizasyon suyunun içme suyuna karışıp karışmadığı belirlenmelidir. İçme suyunun kirlenmesi bireysel ve toplumsal sağlığı olumsuz etkiler. Salgın hastalıkların artmasına neden olur. İçme sularının kirlenmesi maddi ve manevi anlamda çok büyük külfetlere neden olur. Su depolarının temizlenmesi çok pahalıdır. Yapılan tespit çalışmaları sonucunda rapor oluşturulmalıdır. Kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti dikkat, titizlik ve bilgi gerektiren bir hizmettir.

Bakım İşlemi Öncesi Sistem İncelemesi

Kanalizasyon bakım işleminin başarılı olması için işlem öncesinde bazı analizlerin yapılması gerekir. Firmamız müşterilerini talebi üzerine adrese giderek bu analiz hizmetini ücretsiz olarak sunar. Sistemin, yaşı, uzunluğu, çapı, malzemesi, bakım sebepleri, bölgedeki tesislerin özellikleri, daha önce yaşanan sorunlar, bölge debisi, yolda yaşanan çökmeler ve müşterilerimizin şikayetleri araştırır. Teknik personelimiz güvenir veriler topladıktan sonra bakım ve onarım işlemine başlar.

Antalya Kanalizasyon Vidanjör
Antalya Kanalizasyon Vidanjör

Sistem özellikleri ile müşterilerimizin şikâyeti karşılaştırır ve en doğru arıza nedeni belirlenir. Doğru tespit yapılmaması halinde doğru bakım ve onarım işlemi gerçekleştirilemez. Onarım işlemi belirli bir planlama dahilinde uygulanır. Kanalizasyon çeşitleri birbirinden farklıdır. Personelimizin içine girebildiği sistemler ve dışardan müdahale edebildiği sistemler olmak üzere ayrır.

İçerisine girilen sistemlerde firmamız öncelikli olarak gaz ölçümü yapar. Bu sayede gaz zehirlenmeleri ve iş kazası sorunları yaşanmaz. Profesyonelliğine ve teknik bilgisine güvenmediğiniz firmalardan hizmet almanızı tavsiye etmiyoruz. Sizin ve ailenizin sağlığı için kanalizasyon bakım ve onarımına gereken özeni göstermelisiniz. Firmamız uzun yıllardır kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti vermektedir.

Kanalizasyonu Kirleten Etkenler

Kanalizasyon kirlenmesine neden olan sistem kaynaklı ve çevre kaynaklı faktörler vardır. Sitem kaynaklı etkenler, kullanılan boruların kalitesi, boruların bağlantı problemleri, havalandırma sisteminde sorunların yaşanması, havalandırma bağlantılarıdır. Eski ve yıpranan sitemlerde kısa sürelerle tıkanma sorunları oluşur. Bu sorunlar hem sağlığınızı hem de maddiyatınızı tehdit eder.

Dış etkenler ise, ıslak mendiller, ağaç kökleri, gazlar, çöpler, sel sularının getirdiği atıklar, yağlar, gressler, aşırı yüklenmeler sonucun çökmeler, ağaç kökleri, bebek bezleri ve diğer atıklardır. Bu ürünlerin kullanımı sonucunda kanalizasyon boruları yer yer tıkanır. Boruların çapları belirli değerleri taşır. Çapından büyük olan her madde tıkanıklığa yol açar.

Kanalizasyon Bakımı ve Onarımı

Kanalizasyon yapı ve malzemeleri bakımından uzun yıllar kullanılan bir sistemdir. Sitemin sık sık değişmesi hem iş yükü hem de maddi açıdan zorlanmanıza neden olur. Firmamız gibi profesyonel kurumlardan alacağınız kaliteli ve profesyonel hizmet sonucunda sistem yenilemekten kurtulmuş olursunuz. Firma seçimi alacağınız hizmet kalitesi açısından çok büyük önem taşır. Bu nedenle mutlaka doğru firma seçmelisiniz.

Kanalizasyonun Kirlenme Nedenleri

Yanlış kentleşme ve nüfusun artması ülkemizde çok büyük sorunlara yol açar. Bu sorunlardan birisi de kanalizasyon sorunlarının gelişmesidir. Kirlenme nedenlerini sıralayacak olursak;

Kavak, sığla ve çınar gibi kökleri çok uzayan ağaçların sistem içine girmesi,
Atık suyun uzun süre beklemesi sonucunda hidrojen sülfür gazının açığa çıkması,
Kanal içinde anerobik şartların oluşması ve sıcaklığın artması,
Bebek bezi ve ped gibi erimeyen ürünlerin atılması,
Yaşanan doğal afetler sonucunda sel sularının çöp biriktirmesi.
Kirlenme nedenleri giderilmediği sürece ilerleyen dönemlerde büyük problemlere neden olurlar. Firmamız bakım ve onarım işlemi öncesinde kirlenme nedenlerini tespit eder. Elde ettiğimiz bu tespitleri müşterilerimize detaylı bir şekilde aktarıyoruz. Bu sayede kirlenme sürecini uzatarak kullanışlı bir kanalizasyon sistemi oluşturuyoruz. Teknik bilgisi yeterli olmayan firmalar bakım işlemi için gereken planlamayı doğru yapamaz. Bu nedenle tıkanıklık işlemi kısa süre sonra tekrar oluşur. Kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti kirlenme nedenlerini ortadan kaldırır.

Kanalizasyon Kirliliği Nasıl Önlenir?
Kirliliğin önlenmesi için bazı çalışmalar yapılması gerekir. İlk olarak kanalizasyona bağlanan kaçak tesislerin giderleri tespit edilmelidir. Müşterilerimiz kısa aralıklar ile tıkanıklık sorunlarını yaşadıklarını dile getirdiklerinde personelimiz görüntüleme hizmeti yaparak bu problemi ortaya çıkarır. Uygulanan lokal ölçeklemede kum ve çakıl gibi ürünlerin tespiti dahilinde kontrol yöntemleri belirlenir. Kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti sayesinde sorunlar önlenir.

Müşterilerimize tuvalet ve diğer atık su giderlerinin kullanımı hakkında detaylı bilgi verir. Kanalizasyon içerisinde erimeyecek ürünlerin sistem içine kesinlikle atılmaması gerektiği anlatır. Bunun yanında çocuklarınıza tuvalet eğitimi verirken peçete gibi ürünleri mutlaka çöp kovasına atmaları gerektiğini de anlatabırsiniz. Saç ve diğer vücut tüyleri boruların yer yer tıkanmasına yer açar. Bu nedenle duş sonrası dökülen saçları toplayarak mutlaka çöp kovasına atmalısınız.

Kanalizasyon Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bakım sistemin kullanım ömrünü uzatır ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Bakım işlemi ve süresi değişkenlik gösterir. Var olan sorunlar ve kanalizasyonun uzunluğu hizmet süresini değiştirir. Firmamız kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti vermeden önce süreyi belirleyerek müşterilerine bilgisini verir. Teknik ekibimiz ilk olarak sistem borularını değerlendirir. Boruların çatlakları ve bağlantı yerleri mutlaka kontrol eder. Sistemin en önemli unsurları borulardır. Bağlantı yerlerinde küflenme olan boruların bağlantı elemanları mutlaka yenilenir. Yağlama ihtiyacı olan alanlar tespit eder ve yağlanır.

Uzun yıllar önce yerleştirilmiş olan tüm malzemeler yenilenir. Çatlaklar tamir edilemeyecek boyutta ise yine değiştirilmesi gerekir. Atık sular içlerinde aşındırıcı ve zarar veren gazlar barındırır. Bu gazlar zaman ilerledikçe borularda çatlaklara yol açar. Bakım işlemi yaptığımız sırada kalitesi boru kullanımını tespit edersek müşterimizin bilgisi dahilinde bu boruları da değiştiriyoruz. Çok kısa sürede bakım işlemini tamamlayan firmalara itibar etmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü kanalizasyon yapısı karmaşıktır. Bu nedenle işlem süresi en az iki saatten oluşur. Firmamız tarafından verilen kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti çok detaylıdır.

Kanalizasyon Temizleme Bakım ve Onarım İşlemi

Konutların, iş yerlerinin ve fabrikaların kanalizasyon sistemleri düzenli aralıklar ile temizlenmelidir. Sitem içerisinde oluşan tortular ve diğer atıklar kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Özellikle iş yerlerindeki kanalizasyon sorunları işin durmasına bile neden olur. Uzman ekip kadromuz ve teknolojik araçlarımız sayesinde mükemmel işlere imza atıyoruz. Kirliliğin derecesine göre farklı temizleme yöntemleri belirliyoruz. Bu yöntemlerimiz sayesinde sistemin tekrar kirlenme süresini uzatıyoruz. Kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti uzun süre düzenli sistem çalışmasını etkiler.

Kanalizasyon Bakımı ve Onarımı

Vakumlu araçlarımız ile sistem içindeki katı maddeleri çekiyoruz.

Daha sonra püskürtme sistemi ile uygun temizleme ilaçlarını sıkıyoruz. Bu ilaçlar sistem duvarına yapışan tüm atıkları yerinden sökmektedir. Basınçlı araçlarımız ile sistem içerisine su basarak tüm kirlerin uzaklaştırılmasını sağlıyoruz. Temizlik işlemi iki aşamadan oluşur. İkinci aşama tamamen dezenfeksiyon işlemi uygulanır. Elemanlarımız temizledikleri sistem içerisine antiseptik ürünler yerleştirir. Bu ürünler sayesinde var olan ve hastalığa neden olan tüm mikroorganizmalar yok eder. Özellikle çocuklarda yaşanan bağırsak hastalıklarının en önemli nedeni kirli kanalizasyon sistemleridir.

Kanalizasyon Temizlenmezse Ne Olur?

Kanalizasyon temizlenmediği zaman bazı sorunlar ile karşı karşıya kalınır. Havalandırma sistemi bozulduğu için ev ve iş yerlerinde lağım kokuları oluşur. İshal ve diğer bağırsak enfeksiyonlarına neden olan bakterilerin üremesi hızlanır. Bina içlerinde, tuvaletlerde ve diğer giderlerden atık su taşmaları yaşanır. İçme suları kullanılmaz hale gelir. Yeni binalarda kısa sürede çökmeler ve duvarlarda rutubet gibi istenmeyen sorunlar yaşanır.

Sıralamış oluğumuz bu sorunların çözümleri yüksek maliyetlere sahiptir.Kontrol edilemeyen olaylar sonucunda yaşanan problemler ise düşük maliyetler ile çözer. Kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti dikkat ve bilgi gerektiren bir hizmettir. Firmamız her zaman çalışmalarını aynı titizlik ve dikkat ile gerçekleştirir.

Kanalizasyonda Tıkanma ve Bloklaşma

Kanalizasyon tıkanıklıklarını üç farklı yöntem ile açıyoruz. Fışkırtma yöntemi, şişleme ve jetleşme yöntemleridir. Şişleme ve jetleme yöntemi kanal hattı uzun ve geniş alanlar için uygundur.

Kanalizasyon bakım ve onarım hizmeti çok geniş kapsamları olan hareketli bir sektördür. Teknolojinin ilerlemesi ile her geçen yıl farklı yöntemler geliştirir. Firmamız sektörde yaşanan bu hareketliliği yakından takip eder ve kendi bünyesine alır.

Kanalizasyonun tıkanıklığının açılması ve sorunların giderilmesi için genel olarak vidanjör kullanır. Firmamız gelişmiş bir firma olduğu için vidanjör hizmeti vermektedir. Küçük standart vidanjör, teleskopik emiş boomlu vidanjör ve kaset boomlu vidanjör olmak üzere üç farklı vidanjör türüne sahibiz. Küçük standart vidanjör modelimiz ile site ve şehir içi rögar tıkanıklıklarını açıyoruz.

Teleskopik emiş boomlu vidanjör tanklı çalışma prensibi vardır.Başarılı ve etkili bir uygulamadır. Genel olarak fabrika gibi kompleks kanalizasyon sistemi olan alanlar için kullanıyoruz. Kaset boomlu sistemin çalışma prensibi de hemen hemen aynıdır. Firmamız gerekli analizleri yaptıktan sonra hangi vidanjör türünün kullanılacağına karar verir.

Jet Kanalizasyon Kurumsal Web Sitesi…

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir