Antalya Kanalizasyon Hattı Yenileme

Hemen Arayın: 0 507 350 56 46

Kanalizasyon Hattı Yenileme

Kanalizasyon sisteminin çökmesi veya eskimesi kanalizasyon hattının yenilenmesine yol açmaktadır. Özellikle eski binalarda sıklıkla tercih edilen kanalizasyon onarım yöntemlerinden biri, kanalizasyon hattı yenileme işlemidir.

Kanalizasyon Hattı Yenileme Nedir?

Antalya Kanalizasyon Vidanjör
Antalya Kanalizasyon Vidanjör

Kanalizasyon hattı yenileme ve altyapı tamiratı işleminin mutlaka uzman bir firma tarafından yapılması gerekmektedir. Kanalizasyon hattının yanlış yapılması durumunda, mutlaka hızlı bir şekilde bu hattın düzeltilmesi gerekmektedir. Bununla beraber yaşı geçmiş binalarda, genel olarak kanalizasyon problemleri oluşmaktadır. Bunun için siz değerli müşterilerimiz, kanalizasyon hattı yenileme talebinde bulunarak bu sorunu çözebilirler.

Kanalizasyon arızalarında ilk olarak su akıntısı görülmektedir. Su akıntısının artması durumunda bina içerisinde rutubet oluşmaktadır. Zaman içerisinde suyun artmasıyla demirlerde oksitlenme oluşmaktadır ve binanın birçok farklı yapısı hasar almaktadır.

Kanalizasyon Hattı Yenileme Neden Tercih Edilmelidir?

Kanalizasyon hattında problem olması durumunda acil olarak arızanın giderilmesi gerekmektedir. Beraber altyapı problemlerini profesyonel bir ekip ile rahat bir şekilde çözebilirsiniz. Sizler için kusursuz bir hizmet vermektedir. Bu yenileme işlemi sırasında, mutlaka yapılacak olan şebekenin kanunen uygun bir şekilde yapılması gerekir. Yönetmelik dışında yapılan kanalizasyon şebekeleri, kişileri maddi ve manevi anlamda zedeler.

Kanalizasyon Hattı Yenilerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sırasında ilk dikkat edilmesi gereken konulardan biri boru eğimidir. Özellikle tuvalet borularının, kanalizasyona doğru eğimi son derece önemlidir. Atık su borularının gittiği yere kadar özel bir eğim verilmesi gerekmektedir. Genellikle inşaat işi sırasında yapılan en büyük yanlışlardan biri, eğimsiz boru yapımıdır. İleride oluşan bütün tesisat problemleri, yanlış eğimli borular yüzünden kaynaklanmaktadır.

Kanalizasyon Hat Yenileme İşleri

Herhangi bir şekilde işlemler sırasında ve sonrasında bir problem yaşamadan güvenle konutlarınız da oturabilirsiniz. Ekibimiz, kanalizasyon hattı yenileme işlemi sırasında, binanın alt katını baz alarak yenileme işlemine başlar. Şebekenin alt seviyesinde bulunan tuvalet yerleri için uygun eğimi uygulayarak, sizlere kalıcı çözüm sunar. Bazı durumlarda eğim dışında da problemler oluşur. Bunun için farklı çözüm yolları bulunarak, sizlere en kaliteli ve doğru hizmet verir.

  • Kanalizasyon Hattı Yenileme İşlemlerinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?
  • Tünel Kazarak Kanalizasyon Hattı Yenileme İşlemi
  • Yenileme İşleminde Boru Döşeme Nasıl Yapılır?
  • Yenileme İşlemi Sırasında Firmamız Nelere Dikkat Eder?
  • Kanalizasyon Tamiri Nedir?
  • Ani Kanalizasyon Tıkanması Nedir?
  • Kanalizasyon Arızası Nedir?

Kanalizasyon arızası, malzemelerden veya ürünlerden oluşan bir başka tıkanıklık türüdür. Bunun genel olarak sebebi zaman içerisinde boruların aşınması veya eski tip kanalizasyon hattına sahip olmaktadır. Genel olarak bu tarz kanalizasyon hatlarında kırılma veya çökme görülür. Bu tarz durumlarda, kanalizasyon hattı yenileme işlemi uygulanabilir veya başka çözüm yollarına gidilebilir. Eski tip kanalizasyon hatları beton borulardan yapılmıştır. Ancak günümüzde, plastik borular tercih edilmektedir.

Plastik borular, eski tip borulara göre daha uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Bununla beraber, kalitesi sayesinde kişilerin konforunu en üst seviyede tutmaktadır. Kaliteli ve dayanıklı olmayan borular zaman içerisinde kırımla, ezilme veya çökme gibi sorunlara neden olur. Bu tarz problemler ise kanalizasyon içerisinde tıkanmaya sebep olur. Kanalizasyon arızalarının hemen çözülmesi kişileri maddi ve manevi anlamda rahatlatır. Uzun süre devam eden kanalizasyon problemleri özellikle kişileri hasta edebilir, manevi anlamda huzursuz edebilir ve ileride maddi anlamda büyük kayıplar yaşatır.

Ustalardan kaynaklı kanalizasyon arızaları, genel olarak boruların yanlış döşenmesi durumunda meydana gelir.

Ustalardan Kaynaklı Kanalizasyon Arızaları Nelerdir?

Boruların yanlış döşenmesi, ileride kanalizasyon hattı yenileme işlemi gerektirmektedir. Kanalizasyon boruları yapılırken, zeminin sağlam olmaması boruların çürümesine, kırılmasına veya yıpranmasına yol açar. Bununla beraber düz bir zemine boruların döşenmesi olabilecek bir su kaçağını veya problemi giderir.

Kanalizasyon hattı yenileme işlemi sırasında genel olarak zemin sağlamlaştırma yapılmaktadır. Bunun en büyük sebebi ileride bu tarz problemlerin oluşmasını engel olmaktır.

Kanalizasyon hattı döşeme sırasında diğer dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise meyilin her alanda eşit bir şekilde olmasıdır.

Su borusuna gelecek olan su hacmi, her zaman aynı olmayabilir. Bununla beraber verilecek olan eğim sayesinde, katı maddeler daha rahat gidecektir.

Yanlış bir şekilde yapılmamış veya eğimli olmayan su boruları zaman içerisinde tıkanır. Düz ve eğimsiz bir şekilde yapılan su boruları zaman içerisinde kireçlenme, yağlanma veya çürüme oluşur. Bu gibi durumlarda kanalizasyon içerisinde tıkanıklığa sebep olmaktadır. Genel olarak bu tarz problemlerde uygulanan kanalizasyon hattı yenileme işlemi sırasında pimaş borular kullanılarak bu sorun tamamen giderilmektedir.

Hem maliyet hem çevre dostu olması nedeniyle kırmadan kanal kaplama ve tamir hizmetleri bu yüzden öne çıkmaktadır. Robotlarımıza yüklenen özel kimyasal maddeler ile boru içlerine özel kaplama işlemi gerçekleştirir. Menhollerin düzgün yapılandırılmaması, arızalarının giderilmemesi de kanalların tıkanmasına sebep verebilmektedir. Aşırı gelen yağışlar menhol içlerinde hasarlar meydana getirir. Ya da deniz seviyesi altında kalan menholler gerekli işlemler yapılmadığında sızdırmaya ve hasar almaya başlar. Altyapının stabil çalışabilmesi için menholler de sağlam olmalıdır. Etrafında biriken sular önü açık şekilde boru sistemine aktarılmalıdır.

İç hatlarda biriken pislikler, yağlar zamanla sağlığımızı kötü etkilemeye başlar. Bu boru hatları temizlenmezse, bakımı yapılmazsa gün geçtikçe daha da tıkanır ve insanların sağlığını tehdit eder hale gelir. Bizler de kazısız kanal kaplama hizmeti vererek bu soruların önüne geçmekteyiz. Amacımız minimum maliyet ile sorunlarınızı çözmektir. Eğer kazısız kanal kaplama hizmeti almak isterseniz, Antalya’da tercih edebileceğiniz en iyi firmalardan biri biziz. Bizlere her an danışabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Kanal Kaplama ve Boru Kaplama Fiyatları;

Kanal kaplama ve boru kaplama fiyatları çok araştırılan bir konudur. Firmamız sizlere en uygun fiyatları sunacaktır. Bizlere iletişim kısmından ulaşabilir ve fiyat alabilirsiniz. Yaptığımız onarım işlemlerinde altyapının eskisinden daha iyi olacağına garanti veriyoruz.

Her arıza durumunda yapılacak işlemler aynı olmadığından buradan net bir fiyat vermek doğru olmaz. Durum ve şartlara göre hangi aracı kullanacağımız, kaç işçi göndereceğimiz, kaç saat üzerinde çalışacağımız değişmektedir. Bu nedenle kanal kaplama fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Jet Kanalizasyon Kurumsal Web Sitesi…