Antalya Kanalizasyon Temizleme

Hemen Arayın: 0 507 350 56 46

Kanalizasyon arıza durumları birçok farklı zaman dilimi içerisinde kişilerin yüz yüze gelebileceği sorunlar arasındadır.

Firmamız sizlere bu gibi sorunlarınız için 7/24 hizmet vermektedir.

Kanalizasyon Arızaları Neden Olur?

Genel olarak altyapı ve sisteminin düzgün çalışmaması sonucunda gerçekleşir.

Özellikle bu sorun genel olarak tuvalet tıkanıklığı, boru tıkanıklığı veya gider tıkanıklığı olarak görür. Bu tarz tıkanıklar kişi sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Hem kişilere zarar verir hem de çevreye zarar verir. Tecrübeli ekibimiz, siz ve çevre sağlığını düşünerek sizlere uygun fiyatlarda kanalizasyon çözüm önerileri sunar.

Kanalizasyon arıza tespiti, sorun giderme ve benzeri bütün çalışmaları sizler için yapar.

Kanalizasyonların belirli dönemlerde bakımlarının yapılması gerekir. Düzenli olarak temizlenmeyen kanalizasyonlar takar ve belirli arızalar yaşar.

Kanalizasyon arızalarının büyük bir kısmı, atık su borularında ve su boruları dirseklerinde meydana gelir. Bu gibi yerlerde problem olması, suyun daha yavaş bir şekilde aşağıya inmesine sebep olur.

Antalya Kanalizasyon Vidanjör
Antalya Kanalizasyon Vidanjör

Kanalizasyon içerisinde oluşan tıkanıklık ve belirli sorunlar pis suyun kanalizasyona girmesini engeller. Bundan dolayı pis su, en yakın çıkabileceği alana yönelerek çıkmaktadır. Bu tarz durumlar kişilerin hayatını olumsuz etkiler. Kanalizasyon tıkanmaları kişiler maddi ve manevi olarak etkiler. Bu gibi durumların mutlaka erken bir şekilde tespit edilmesi ve çözülmesi gerekmektedir. Sizde kanalizasyon arıza durumlarında hızlı ve kaliteli bir hizmet almak için firmamız üzerinden destek talep edebilirsiniz.

 

Kanalizasyon Tıkanıklık Açma Nedir?

Kanalizasyon arıza durumlarında biri olan tıkanıklık özellikle birçok farklı alanda görülür. Tıkanıklık görülebilecek yerler ise şu şekildedir;

Gider Tıkanıklığı

Bu tarz durumlarda firmamız sizler için özel kanal açma işleri yapmaktadır. Ayrıca belirli tadilatlar ile bu sorunlar kolay bir şekilde giderilir. Sizlerde güvenilir bir hizmet almak için firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?
Kanal Temizleme İşlemi Nedir?
Kanalizasyon Açma İşlemi Neden Önemlidir?

Kanalizasyon tıkanması, en çok bilinen kanalizasyon arıza durumları arasındadır. Bu tıkanıklıklar evlerde, sitelerde, dairelerde, depolarda, sığınaklarda, bodrumlarda, kömürlükte ve işyeri gibi birçok farklı alanda görülür. Özellikle üst katlarda oluşan tıkanıklar, alt katları etkileyerek diğer bireylerin hayatlarını olumsuz yönde etkileyebilir.

Bununla beraber tıkanıklık olan yerden uzak, en yakın açıklıktan taşkınlık gözükür. Kanalizasyon arıza durumlarında müdahale edilmemesi durumunda kişiler can veya mal kaybı yaşayar. Özellikle müdahale edilmeyen kanalizasyon arıza durumlarında sıklıkla elektrik çarpması görülmektedir.

Akan su bir süre sonra elektrik tesisatına doğru gitmektedir ve bu durum yangın gibi sorunlara yol açmaktadır. Bununla beraber kanalizasyon tıkanıklığına müdahale edilmediğinde yaşayabileceğiniz diğer durumlar ise şu şekildedir;

Zemin şişer özellikle parke, ahşap veya laminat zeminler kendini atar.
Alçı ve boyalar zarar görür.
Ev içerisinde yangın çıkar veya eşyalarınız büyük bir oranda atık suya maruz kalır.
Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kişilerin mutlaka profesyonel olarak destek alması gerekmektedir. Firmamız son teknolojik aletleriyle sizlere 7/24 destek vermektedir. Bununla beraber güvenilir, hızlı ve uygun fiyatlı destek almak için bizlerle her daim iletişime geçebilirsiniz.

Kanalizasyon Arıza Hizmetleri Nelerdir?

Kanalizasyon arıza hizmetleri içerisinde çeşitli birçok farklı hizmet bulunur. Ancak site kanalizasyonları daha farklı bir şekilde bağlanmaktadır. Bina kanalizasyon hattınızda, kanalizasyon arıza durumu oluşması halinde bizlerle iletişime geçerek kanalizasyon hattı yenileme işlemi talebinde bulunabilirsiniz.

Firmamız sizler için bina içi kanalizasyon tesisatı ve bina dışı kanalizasyon tesisatı yapmaktadır. Ayrıca site kanalizasyon hattı bağlantısı da yapılmaktadır. Firmamızın kanalizasyon arıza hizmetleri şu şekildedir;

Logar Bağlantısı, Logar Tamiri, Logar Bacası, Logar Kuyusu, Logar Kapağı, Logar Bağlantı Tamiri, Foseptik Bağlantısı,Lağım Gideri Bağlantısı.
Firmamız bütün kanalizasyon arıza işlemlerinizi üstün tecrübesi ile hızlı ve güvenilir bir şekilde 7/24 yapar. Sizde güvenilir, uzman ve ekonomik fiyatlı bir hizmet almak için bizlerle iletişime geçersiniz. Kanalizasyon arıza durumu son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle kanalizasyon arıza tamir işlemlerinin mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Kişiler olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmamak için mutlaka uzman bir firma ile çalışması gerekir.

Kanalizasyon Arızası ve Tıkanıklığında Ne Yapılır?
Klozet Tıkanıklığı Nedir?
Lavabo Gideri Tıkanıklığı Nedir?
Banyo Gideri Tıkanıklığı Nedir?
Mutfak Gideri Tıkanıklığı Nedir?
Pimaş Tıkanıklığı Nedir?
Pimaş Tıkanıklığı Nedir?

Arıza Nasıl Anlaşılır?

Kanalizasyon arıza problemleri ani bir şekilde oluşmaktadır. Kişiler, bu durumu daha önce anlayamazlar. Tamamen spontane olan bu durumu oluşturan birçok faktör bulunur. Kanalizasyon arızası oluşma sebepleri ve belirtileri şu şekildedir;

Atık su borusu içerisinde aşırı derecede peçete sıkışması veya mendil kaçması.
Sert ve erimeyen cisimlerin atık su borusuna girmesi.
Tuvalet taşında su oluşması veya klozetten yukarı atık suyun aşırı bir şekilde gelmesi.
Bu gibi durumlarda firmamız sizlere tamamen uygun ve pratik çözümler sunar. Aniden gelişen kanalizasyon arıza durumlarında robot veya farklı teknolojik yöntemlerle kolay bir şekilde tıkanıklık açılır. Bununla beraber firmamız güvenilir bir şekilde bu işlemi yapmaktadır, açıldıktan sonra kişiler herhangi bir şekilde tıkanıklık yaşamaz. Bu tarz oluşan tıkanıklıkların maliyeti son derece uygundur. Kişiler firmamızı arayarak, tuvalet tıkanıkları için uygun fiyatlı destekleri talep ederler.

Kronik Kanalizasyon Arızası Belirtileri Nelerdir, Neden Kaynaklanır?
Kronik kanalizasyon arıza durumu, zaman içerisinde meydana gelmektedir. Kanalizasyon arızasının kronik olmasını birçok sebebi vardır. Bu durumlar içerisinde en bilineni, kanalizasyon borularının yanlış döşenmesi veya meyilsiz bir şekilde döşenmesidir.

Kanalizasyon arızası

Diğer sebeplerden biri ise borunun cinsinden meydana geleir. Borunun düzgün döşenmemesi sızıntıya ve su kaçaklarına neden olu.

Kameralı Kanal Açma Nedir?

Kameralı kanal açma son dönemde, kanalizasyon arıza durumlarında en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Özellikle kanalizasyon arıza durumlarında, kişilerin yaşam kalitesi oldukça geçmektedir. Kullanılan bir ev içerisinde bu tarz bir durum olması kişileri maddi ve manevi olarak yorar.

Döşenmiş evler içerisinde kanalizasyon açma işlemi son derece zor oluyor. Bundan dolayı kişilerin evlerini kırmadan, kanalizasyon arıza durumunu gidermek için kameralı kanal açma tercih edilmektedir. Genel olarak kanalizasyon problemlerinde evin tabanı kazılmaktadır, fayanslar kırılmaktadır ve parkeler sökülmektedir. Ancak kameralı kanal açma sayesinde eve zarar verilmeden kolay bir şekilde kanalizasyon açma işlemi uygulanabilmektedir.

Kameralı Kanalizasyon Açma İşlemi Faydaları Nelerdir?

Kameralı kanalizasyon açma işlemi özellikle kanalizasyon borularının çökmesi durumunda tercih edilebilecek en iyi yöntemler arasındadır.

Kanalizasyon arıza çeşitleri içerisinde en tehlikeli olan boruların çökmesi özellikle kişileri son derece yoran durumlar arasındadır. Boruların çökmesi durumunda, gider herhangi bir şekilde çalışmaz. Bu gibi durumlarda uzman ekip arkadaşlarımız evinize gelerek yer tespiti ve yöntem tespiti yapmaktadır.

Kanal Çökmesi Sebepleri Nelerdir?

Kanal çökmesi bilinen kanalizasyon arıza çeşitleri arasındadır. Özellikle bu durum, tesisat işçiliğinin yanlış yapılması sonucunda meydana gelmektedir. Boru cinsi, borunun durumu ve eğiminin döşeme sırasında iyi bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. İlk yapılan tesisat sırasında, işlemin yanlış yapılması kişileri maddi ve manevi olarak etkilenmektedir. Genel olarak bu durumlar sıklıkla yeni binalarda görülmektedir. Eski binalarda ise sıklıkla artık kullanılamayacak duruma gelen borularda görülmektedir. Kullanım süresi dolan borularda çökme, kırılma veya çalışma bozukluğu görülmektedir. Bu gibi durumlar için sizde firmamız ile iletişime geçerek kesin çözümler alarsiniz.

Kanal Çökmesinde Tıkanıklık Neden Olmaktadır?

Kanal çökmesi gibi bir kanalizasyon arıza durumunda, kanalı en çok etkileyen durumlardan biri atıktır. Özellikle tuvalete atılan mendil, peçete, kağıt havlu, karton ve benzeri malzemeler borularda ki çatlaklara girmektedir. Özellikle daralma olan yerlerde büyük tıkanıklara neden olmaktadır. Bu tıkanmalar belirli bir süre dayanaır. Ancak logar kısmını da etkilemesi durumunda, binanın alt yapısını tamamen su altında bırakır.

Nasıl Tamir Ederiz?

Kanalizasyon arıza durumun birçok sebebi olmaktadır ve tüm bunlara göre ayrı bir çözüm yöntemi bulunmaktadır. Ancak aşırı derece bir tıkanma ve çökme olması durumunda kanalizasyon arıza durumunun kökten çözülmesi gerekmektedir. Bu tip bir arıza içerisinde mutlaka beton borudaki tıkanma göze alınmaktadır.

Kanalizasyon giderlerinde arıza olması, bütün binaya zarar vermektedir. Bununla beraber kanalizasyon giderlerinde arıza olması kişilerin sağlığı açısından son derece kötüdür. Özellikle mutlaka eski olan kanalizasyon giderlerinin değişmesi gerekir. Sizlerde uygun fiyatlı kanalizasyon gideri değişimi için firmamız üzerinden destek alın.

Kanalizasyonun hangi bölümünün tıkandığını iyi tespit eder. Bu aşamadan sonra ise yarım veya tam tesisat yapılıp yapılmayacağına karar verilmelidir. Özellikle yirmi beş yaşından büyük olan binalar için tamamen tesisatın değişmesi daha doğru olacaktır. Çünkü bu süre içerisinde tam olarak tesisatın ne kadar yıprandığını tespit etmek son derece zordur. Sürekli arıza olmaması adına sizde firmamızdan kalıcı çözümler için destek talep edersiniz.

Kanalizasyon Gideri Değişimi ve Tesisatı Nasıl Yapılmaktadır?

Kanalizasyon arıza durumlarında, bazen komple tesisat değiştirir. Özellikle site gibi alanlarda komple tesisat değişimi daha doğrudur. Uzman ekibimiz siteniz için en doğru yöntemi belirleyerek sizlere uygun fiyatlı, pratik ve güvenilir tesisat hizmeti sağlar. Bu yöntem sayesinde sizlerde tekrarlayan kanalizasyon arıza problemlerinden kurtulursiniz. Genel olarak site alt yapı kanalizasyon arıza tesisatları için yatay tünel yöntemi tercih edilmektedir. Kapalı bir şekilde yapılan bu sistem, özellikle sitenin gerekli olan bütün alt yapısına yapma konusunda kişilere büyük bir oranda destek sağlamaktadır.

Kanalizasyon Gideri Borularının Derinlikleri ve Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Özellikle site kanalizasyon arıza durumlarında, bur derinlikleri üç metreden daha fazla tercih eder. Borunun derin olması, toplam giderin daha rahat bir şekilde gitmesine yardımcı olmaktadır.  Alt kattaki tesisatın sorunsuz olması için rahatlıkla bu yöntem tercih eder.

Derin bölgeden geçecek olan borular için zeminin iyi bir şekilde kazılması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda genel olarak yatay tünel tercih edilmektedir. Sizde profesyonel bir kanalizasyon gideri hizmeti için firmamız tercih edersiniz.Özellikle site çevresini iş makinesi girmesi, sitenin yapısını bozmaktadır. Bundan dolayı bu gibi makinelerin etrafta bulunması site için son derece maliyetli olur. Ayrıca iş makinaları çevreye zarar vermektedir. Bundan dolayı, mümkün olan durumlarda kanalizasyon arıza durumları için kapalı yatay tünel işlemi tercih edilmektedir. Yatay tünel tekniğinin tercih edilmesindeki diğer sebepler ise şu şekildedir;Müştemilatların zarar görmemesi için.
Bazı durumlarda tesisatın geçtiği hat üzerine yapılar yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda yapılan yapıların yıkılmaması adına yatay tünel tekniği tercih edilmektedir.

Pis Su Atık Tesisatının Önemi Nedir?

Kanalizasyon arıza durumlarında, özellikle pis su atık tesisatı kontrol edilmektedir. Firmamız sizler için kanalizasyon gideri bağlantısı, kanalizasyon gideri yenileme, kanalizasyon gideri onarımı, tamiri ve benzeri birçok hizmeti uygun fiyatlı bir şekilde sunmaktadır. Pis su atık tesisatı ise özellikle kanalizasyon arızalarında tercih edilen yöntemlerden biridir. Kanalizasyon gideri bağlama ve onarma son derece dikkatli yapılması gereken işlerden biridir. Bu işin uzman bir ekip tarafından planlanması ve yapılması gerekmektedir.

Kanalizasyon hattının eğimsiz bir şekilde yapılması zaman içerisinde çökmeye, akıntıya ve tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu tarz durumlarda bütün tesisatın değişmesi gerekir. Tesisatının değişmemesi durumunda, sürekli olarak bu sıkıntılar devam eder. Eğer bodrumdan veya zeminden geçme yeri var ise genel olarak tünel yapma durumu tercih eder. Kurulu olan tesisatlarda makina kullanımı çevreye zarar verir.

Jet Kanalizasyon Kurumsal Web Sitesi…

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir