Altıntaş Lavabo Tıkanıklığı Açma

Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma konusunda merak ettiğiniz her şeye içerikten ulaşabilirsiniz. Lavabonuz tıkandığında yapmanız gerekenler aşağıda verilmiştir. Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma işlemleri genelde profesyonel bir firma tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Tıkanmış lavabo veya gider borularından gelen kanalizasyon kokusu, beklenmedik bir anda ortaya çıkabilir. Ayrıca suyun lavabodan eskisi gibi düzgün bir şekilde akmadığını fark ederseniz lavabonuzun hızla …

Altıntaş Lavabo Tıkanıklığı Açma Devamı »

Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma konusunda merak ettiğiniz her şeye içerikten ulaşabilirsiniz. Lavabonuz tıkandığında yapmanız gerekenler aşağıda verilmiştir.

Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma işlemleri genelde profesyonel bir firma tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Tıkanmış lavabo veya gider borularından gelen kanalizasyon kokusu, beklenmedik bir anda ortaya çıkabilir.

Ayrıca suyun lavabodan eskisi gibi düzgün bir şekilde akmadığını fark ederseniz lavabonuzun hızla düzgün çalışmasını sağlamak için aşağıda açıklanan lavabo açma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Yalnız lavabo giderinden kötü kokular gelmeye başladığında, bu tür sorunları önlemek için erken önlemler almalısınız. Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri hakkındaki tüm bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Etkili Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklıkları evde karşılaşılabilecek rahatsız edici sorunlardan birisi olarak bilinmektedir. Oysaki lavabo tıkanıklıklarını çözmek için kullanabileceğiniz birkaç etkili yöntem bulunmaktadır. Hatta lavabo tıkanıklıklarını gidermek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler şunlardır:

Beyaz Sirke ve Kabartma Tozu ile Açma Yöntemi:

Lavabo giderinde oluşan kötü kokuları gidermek ve gelecekteki tıkanmaları önlemek için beyaz sirke ve kabartma tozu kullanabilirsiniz. Bunun için lavabonun içine bir bardak (120 ml) kabartma tozu dökün. Ardından bir bardak (120 ml) beyaz sirke ekleyin. Hemen tahliye kapağını kapatın veya tıkayın ve karışımın yaklaşık 15 dakika beklemesine izin verin. Daha sonra bir su ısıtıcısında veya tencerede bir miktar su kaynatın ve kaynar suyu tıkalı lavabonun içine dökün.

Bu karışım, lavabo giderinde biriken bakteri, yağ ve organik kalıntıları temizler ve kokuları giderir. Üstelik lavabo yüzeyindeki lekeleri ve mineral birikintilerini temizlemeye yardımcı olur.

Körüklü Lavabo Pompası Kullanımı:

Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma için ne yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Oysa çok basit araçlardan olan pistonlu bir lavabo pompası kullanabilirsiniz.  Bunun için öncelikle lavaboyu veya küvetin giderinin alt kısmını su ile doldurun. Pistonu lavabonun üzerine sıkıca bastırarak sıkı bir sızdırmazlık oluşturun.

Kısacası körük stili pompalar en iyi sonuçları verir. Bu yöntem tıkanıklığı açmak için suyun basınç etkisini kullanır.

Vakumlu Tuvalet Lavabo Açıcı Pompa Kullanımı

Lavabo açıcı pompa ile lavabo tıkanıklıklarını açmanız mümkün.  Vakumlu tuvalet pompasını lavabo deliğine yerleştirin. Yavaşça yukarı kaldırıp hızlıca aşağı indirerek uygulayın. Bu yöntem lavabo tıkanıklığını açmak için basınç etkisini kullanır. Bu pompalar, tıkanıklıkları hızlı ve etkili bir şekilde çözmeye yardımcı olur.

Aletler İle Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığıyla karşılaştığınızda ve lavabo açma spiralini kullanamıyor olabilirsiniz. Halbuki evinizde bulunan elbise askısı tellerini başarılı bir alternatif olarak kullanabilirsiniz. Tıkanıklığı açmak için elbise askısı telini giderin içine doğru ileri geri hareket ettirerek giderin içinde sıkışmış olan cisimleri çıkarmaya çalışabilirsiniz.

Ancak bu yöntemi uygularken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta vardır. Teli kullanırken gider borularına zarar vermemeye özen göstermelisiniz. Çünkü gider borularına zarar verirseniz, tıkanıklığı açma işlemi daha karmaşık hale gelebilir.

Özetle elbise askısı telini kullanmadan önce dikkatli olmalı ve telin gider borularına zarar vermemesine özen göstermelisiniz. Bu şekilde, lavabo tıkanıklığını başarılı bir şekilde açabilirsiniz, ancak aynı zamanda gider borularına zarar verme riskini en aza indirebilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Servisi

Ciddi tıkanıklarda Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma servisinden hizmet alabilirsiniz. Lavabo tıkanıklığı özellikle kameralı gider ve boru görüntüleme cihazları gibi özel geliştirilmiş ekipmanlar kullanılarak çözülmektedir. Fakat tıkanıklığın sebebini anlamak bu sorunu gidermek için önemlidir.

Tıkanmaya nasıl bir cisim sebep oluyor? Bu sorunları belirlemek için bazı yöntemler izlenmektedir. Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma uzman tesisat ekipleri, öncelikle lavabo borularının iç kısmını kameralı sistemlerle incelemektedir.

Tespit edildikten sonra özel robotlar kullanılarak giderler ve boruların içi temizlenir. Bu robotlar, tıkanıklığı oluşturan cisimleri etkili bir şekilde çıkarır ve boruların içini temizler.

İşlem tamamlandığında, tazyikli su kullanılarak boruların içi temizlenir ve son olarak kameralı cihazlarla boruların içi yeniden kontrol edilmektedir. Sonuçta tıkanıklığın tamamen giderildiğinden ve boruların tekrar sorunsuz bir şekilde kullanıldığından emin olmak gerekir. Altıntaş lavabo tıkanıklığı açma konusunda uzmanlar size etkili çözümler sunacaktır.

İnatçı lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Öncelikle lavabo giderine 1/2 su bardağı karbonatı dökün.  Yaklaşık 30 dakika kadar bekleyin, bu süre zarfında sirke ve karbonat lavabo giderini temizleyecek ve tıkanıklığı giderecektir.

Tuz ruhu ile lavabo açılır mı?

Tuz ruhu, tuvalet tıkanıklıklarını giderme amacıyla kullanıldığında, genellikle tıkanıklığa neden olan cisimlere zarar vererek açılmasına yardımcı olur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir