Jet Kanalizasyon Vidanjör

kesinlikleKanalizasyon sisteminde oluşabilecek tıkanıklıklarda Jet Kanalizasyon Vidanjör hizmeti devreye girerek sorunu ortadan kaldıracaktır. Dilimize Fransızcadan geçmiş olan vidanjör kelimesi boşaltıcı/boşaltma anlamına gelmektedir. Foseptik çukurlarında biriken pis suları çekme ve kanalizasyon tıkanıklıklarını gidererek tahliye etme işlemidir. Bu işlemi yerine getirebilmek için özel donanıma sahip araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar içindeki pompalardan faydalanarak emme gücü ile atık suları […]

kesinlikleKanalizasyon sisteminde oluşabilecek tıkanıklıklarda Jet Kanalizasyon Vidanjör hizmeti devreye girerek sorunu ortadan kaldıracaktır.

Dilimize Fransızcadan geçmiş olan vidanjör kelimesi boşaltıcı/boşaltma anlamına gelmektedir. Foseptik çukurlarında biriken pis suları çekme ve kanalizasyon tıkanıklıklarını gidererek tahliye etme işlemidir. Bu işlemi yerine getirebilmek için özel donanıma sahip araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar içindeki pompalardan faydalanarak emme gücü ile atık suları veya tıkanıklığa sebep olan materyalleri üzerlerinde bulunan tanka depolayarak tahliyesini gerçekleştirir. Yoğun nüfus ve artan sanayileşmenin beraberinde oluşan atıklar, çevreye zarar vereceği gibi salgın hastalıklara da davetiye çıkaracaktır. Tüm bu riskleri önlemek için atık suların kanalizasyon sistemine sorunsuz aktarılması gerekmektedir.

Kanalizasyon Tıkanmasının Sebepleri ve Çözümleri

Tıkanmış kanalizasyon açma işlemini Jet Kanalizasyon Vidanjör ekipleri profesyonelce yerine getirmektedir. Bu işlem sırasında kanalizasyon tıkanmasına sebep olan unsurların başında boruların yeterli eğimde olmadığı görülmektedir. İnşaat esnasında gider borularına yeterli eğim verilmediğinde atık suların birikerek tıkanmaya ve taşmaya sebep olduğu görülmüştür. Bir diğer sebepte tuvaletlere ıslak mendil ve tuvalet kağıtlarının atılmasıdır. Ayrıca pet şişe, temizlikte kullanılan bezler, atık yağlar ve poşetler kanalizasyon tıkanmalarına sebep olur. Tıkanmış kanalizasyonu açmak için vidanjör kullanılır. Öncesinde kameralı sistemler ile kanalizasyon içi görüntülenir. Tıkanıklık tespit edildiğinde kanalizasyona basınçlı su enjekte edilerek tıkanıklığa sebep olan nesnelerin rögara kapağına itilmesi sağlanır.

Vidanjör Çeşitleri ve Özellikleri

Vidanjörler yüksek emiş ve yüksek itiş gücüne sahip donanımları bünyesinde bulunduran araçlardır. Lavabolara atılan ve çözülemeyen atıklar, inşaat sektöründeki katı atıklar, şiddetli yağmur sularının sürüklediği ağaç dalları, toprak ve çamur birikintileri kanalizasyonları tıkayabilmektedir. Tüm bu atıkların temizlenebilmesi için böyle özellikli araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu araçlar Jet Kanalizasyon Vidanjör envanterinde hizmet vermektedir. İhtiyaca yönelik olarak kullanabilen 3 çeşit vidanjör bulunmaktadır.

Teleskopik Emiş Boomlu Vidanjörler

Birçok zorlu durumda kullanabilen vidanjör çeşididir. Diğer vidanjörlerden ayıran özelliği taşıma tank kapasitesinin çok geniş olmasıdır. Tankın içinde hava bulunmaktadır. Çözülemeyen atıkların ve pis suların tahliyesinde kullanılmaktadır.

Rögar/Kanalizasyon Bakımı

Kanalizasyon sistemlerinin belirli periyodlarla kesinlikle bakımı gerekmektedir. Bakım süresi kanalizasyonun uzunluğu ve büyüklüğüne göre kesinlikle değişebilmektedir. Görüntüleme sistemi kırmaya gerek kalmadan gider borularındaki çatlakları ve tıkanıklıkları tespit etmekte önemli rol oynar. Bakım işlemi Jet Kanalizasyon Vidanjör uzman personelleri tarafından kesinlikle özenle yapılmaktadır.

Kanalizasyon Bacası

Menhol adıyla da bilinen kanalizasyon bacaları herhangi bir kazı çalışmasına gerek duymadan kanalizasyon sistemine girerek boruların kontrol ve onarımına olanak sağlar. Ayrıca aralıklı menhol kapakları sayesinde kanalizasyon sistemi havalandırılarak sistemde biriken gazın tahliyesi doğal yollardan sağlanır.

Foseptik Çukuru Nedir?

Foseptik (lağım) çukuru kanalizasyon alt yapı sistemlerinin bulunmadığı yerlere beton veya plastikten yapılan tankların çukur kazılarak içine yerleştirilmesidir. Bu çukurlar içindeki tanklarda atık ve pis sular kesinlikle depolanmaktadır. Tanklar dolduğunda Jet Kanalizasyon Vidanjör ekipleri tarafından böylece boşaltılarak uygun bir yere tahliye edilmektedir.

Vidanjör Hizmetlerinin Çevre Sağlığına Katkıları Nelerdir?

  • Endüstriyel ve kimyasal atıkların doğaya zararlarını önlemek,
  • Salgın hastalıkların oluşumunu engellemek,
  • Toplum sağlığını korumak,
  • Daha temiz ve solunabilir ortam oluşturmak,
  • Zararlı kemirgenlerin yaşama ve üreme alanlarını kısıtlamak.